Yılmaz Özdil ifşa etti: Kılıçdaroğlu beslemesi gazeteciler

Youtube kanalında yaptığı yayınlarla gündemi değerlendiren gazeteci Yılmaz Özdil, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıdaroğlu’nun katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamaları değerlendirdi. Kılıçdaroğlu’nun “Delegeler aday gösterirse bir sonraki kurultayda genel başkanlığa adayım” ifadelerine Özdil, “Kemal Kılçdaroğlu’nun şansı sıfır. Çünkü parası yok” dedi.

Özdil, daha sonra Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığı döneminde CHP Genel Merkezi’nden ve CHP’li belediyelerden para aktarılarak oluşturulan ‘Kılıçdaroğlu medyası’ndan da bahsetti. İsim vermeyen Özdil, bazı gazetecilere Genel Merkez ve belediyelerin etkinliklerine davet edilerek para verildiğini öne sürdü.

ODATV AYLAR ÖNCE TARTIŞMAYI YAZDI

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanamayacağını ve bu nedenle aday olmaması gerektiğini yazan Soner Yalçın’a psikolojik harp yürütenler, kullanışlı gazetecilerle adaylığı topluma dayattı. Peki iktidarın da aday olmasını istediği Kılıçdaroğlu’nun ismi kimler tarafından empoze edildi? FETÖ’nün de sarıldığı yalanlarla kimler algı operasyonları yürüttü? Odatv, Soner Yalçın’ın “İktidar gölgesindeki CHP danışmanı ve kullanışlı çömez gazeteciler” tweetinin kodlarını 25 Temmuz 2023 tarihinde yayınladığı haber ile açıklamıştı.

İLGİLİ HABER:

Kılıçdaroğlu beslemesi gazetecileri de açıklamalı… Adaylığı için kimler psikolojik harp yürüttü… 367 milyon nereye harcandıGüncel

SEÇİM SÜRECİNDE NELER YAŞANDI

Cumhur İttifakı’nın adayı Tayyip Erdoğan’ın karşısına aday çıkarmak için bir araya gelen Millet İttifakı yaşanan büyük tartışmalara rağmen kararı Kemal Kılıçdaroğlu’nda kıldı. Gazeteci Yazar Soner Yalçın, Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanamayacağı ve bu nedenle aday olmaması konusunda onlarca yazı kaleme aldı.

YALI YALANI NASIL ORTAYA ÇIKTI

Soner Yalçın, bu yazıları nedeniyle sosyal medyada linç edildi, hakkında psikolojik harp yürütüldü. Soner Yalçın’ın Beşiktaş semtinde 70 metrekare evde oturduğunu bilmelerine rağmen Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan yalıda oturduğu yalanını yazdı. Bunun üzerine FETÖ hesapları sosyal medyada yalı yalanını yaygınlaştırdı. Onlar da bu yalana ortak oldular, hatta yalanı yayma konusunda büyük çaba sarf ettiler.

CUMHUR’UN KILIÇDAROĞLU ARZUSU

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin kısaca Cumhur İttifakı’nın karşılarında Kemal Kılıçdaroğlu’nu aday olarak görmek istemelerine karşın Halk TV yorumcuları Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu, “5’li çete Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı” şeklinde algı oluşturdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir